Cyklokarpaty Wojnicz 2017

Wojnicz przywitał nas jak zwykle kolorowym miasteczkiem zawodów,  brakowało tylko balonów jak u Cześka Langa… te latały nad jeziorem w Radłowie, ale o tym później.  Wojnicz na stałe wpisał się w kalendarz Cyklokarpat i ze względu na świetną organizację tej edycji przyciąga więcej zawodników niz pozostałe edycje. Oprócz wyścigów dla dorosłych super imprezę dla dzieci rozkręca tutaj Marcin Bialik, ten gościu wie jak zachęcić dzieciaki do aktywności sportowej i prowadzić takie zawody, a komentarza sportowego połączonego z humorem jakim dysponuje nie powstydziliby się najlepsi, ba, taki np. Szaranowicz mógłby się wiele jeszcze nauczyć. Bardzo przyjemna pogoda 25 st. C plus świetna trasa zapowiadały udane sciganie. O 11 start dystansu Mega (52km, 1300) i Giga (74km, 1800mp), o 11:30 Hobby (30km, 650mp). Naszym zawodnikom udało się stanąć na podium: na Mega wsród pań Kamila Sowa wygrała w swojej kategori MK1, Joanna Majewska zajęła drugie miejsce w MK4, a Grzegorz Sowa zajął pierwsze w HM4. Ci zawodnicy którzy byli na trasie dłużej niż 2:45 h niestety musieli zmierzyć się z dużą ulewą która przetoczyła się przez okolice Wojnicza, szczególnie zawodnicy Giga wracali z trasy przemoknięci i wyziebieni. Po dekoracji zwyciężców nasz team i ekipa z Lubczy wybraliśmy się do Radłowa, gdzie odbywał się triathlon, a my mogliśmy pogrilować i popływać w jeziorze