Klasyk Beskidzki 2017

Jak co roku, pierwszego maja kolarze ścigali się w Klasyku Beskidzkim – wyścigu szosowym którego trasa prowadziła po terenach Beskidu Sądeckiego. Na starcie słońce przywitało prawie 400 zawodników w tym 5 reprezentantów Rzeszowskiej Akcji Sportowej. Amatorski szosowy górski wyścig kolarski rządzi się swoimi prawami. Tutaj startują amatorzy którzy mogliby ścigać się zawodowcami, przeplatając się z amatorami którzy nie maja za bardzo pojęcia na czym polega jazda w peletonie i to jeszcze po górach, dlatego na trasie nie brakowało niebezpiecznych sytuacji które niejednokrotnie prowadziły do kraks. W jednej z takich sytuacji uczestniczzył nasz kolega Piotr Biernacki, który odczuł na własnej skórze nierozważną jazde zawodników przed nim co skończyło się ich wywrotką , a w konsekwencji przyziemieniem Piotra. Po kraksie musiał odrabiać starcony czas, a mimo tego zajął 29 miejsce w swojej kategorii wiekowej. Bardzo dobrze to za mało powiedziane, wręcz wysmienicie pojechał Bartosz Drozd, który wygrał swoja kategorię wiekową do 21 lat i zajął 6 miejsce open wśród tych 400 startujących… Nasz team pierwszy raz startował w tym bardzo dobrze zorganizowanym wyscigu i wrócił z niego z tarczą. Klasyk Beskidzki napewno wpisze sie na stałe do naszego kalendarza startowego. Do zobaczenia w sezonie 2018!