Podsumowanie sezonu 2015

DSCF345112022390_1079244852085689_5935971114976822242_o20150927_152345DSCF0388
Jest listopad, więc najwyższy czas na podsumowanie kolarskiego roku 2015. Był to okres który obfitował w największą jak do tej pory liczbę startów naszej grupy, którym towarzyszyły bardzo dobre rezultaty sportowe. Sekcja kolarska klubu Rzeszowska Akcja Sportowa występowała pod teamową nazwą „R.A.S. Superior sowasport.pl”. Wzięliśmy udział w 11 wyścigach z serii Cyklokarpaty.pl, startowaliśmy w rzeszowskiej edycji Skandia Maraton, w MTB Boguchwała, MTB Ropczyce i XC MTB Nowa Dęba. Klub nasz składa się z 24 członków z których czworo to kobiety i to właśnie do płci pięknej należą największe sukcesy. Ewa Ruszała na dystansie mega wygrała klasyfikacje generalną po 11 wyścigach w lidze rowerowej Cyklokarpaty, zajęła także 2 miejsce open na Skandia Maraton w Rzeszowie. Drugą zawodniczką z wieloma wygranymi na koncie jest Kamila Sowa która sześciokrotnie stawała na najwyższym stopniu podium. Cele jakie sobie postawiliśmy m.in. starty w całej lidze Cyklokarpaty i najbliższych kameralnych imprezach oraz zajmowanie jak najwyższych pozycji, zostały zrealizowane dzięki naszej pasji do rowerów i podporządkowaniu naszego życia codziennego treningom. Nasze sukcesy są także udziałem podmiotów które wspierały nas w sezonie 2015, m.in. dzięki miastu Rzeszów mieliśmy możliwość realizacji zadania z zakresu sportu seniorów w dyscyplinie kolarstwo górskie, w suplementy diety wyposażyła nas firma Weron, a naszym sprzętem zajęła się firma Sowasport.
Zapraszamy wszystkich chętnych do uprawiania kolarstwa i zgłaszania się do naszego klubu: klubsportowyras@gmail.com