Zima

Serwis narciarski - Rzeszów

Przed sezonem narciarskim dobrze jest zregenerować, naostrzyć i nasmarować nasze narty i deski, aby w zimie nie martwic się o ich stan i w pełni cieszyć się z białego szaleństwa.

Czynności serwisowe:

Smarowanie

Czynność którą należy wykonać aby w ogóle poruszać się po śniegu, dzięki odpowiedniemu smarowi śnieg nie będzie przyklejał się do ślizgów nart. Ja smaruje narty na gorąco smarem stałym firmy VOLA przy użyciu żelazka serwisowego.

Ostrzenie nart

Tępe narty na stoku to tak jak łyse opony w naszym aucie. Zimą, dopóki nie spadnie śnieg na drogę to jeszcze jakoś jesteśmy w stanie poruszać się na łysych oponach po suchym asfalcie. A na stoku, jeśli spadnie świeży śnieg to jesteśmy w stanie zjechać panując nad nartami i kierunkiem jazdy, sytuacja zmienia się gdy podłoże staje się twarde a gdzie nie gdzie odkrywają się placki lodu. Jeżdżąc w takich warunkach na nartach, które mają nie naostrzone krawędzie, sport zwany narciarstwem traci swój urok i zamiast cieszyć się z fanu jaki dają nam narty musimy stresować się czy aby na pewno utrzymamy się na nich. W niektórych przypadkach można nabawić się kontuzji włącznie ze złamaniem obojczyka.

Regeneracja

Jest to kilka czynności które kompleksowo leczą nartę. W ich skład wchodzi; oczyszczenie ślizgu, wyrównanie ślizgu, uzupełnienie ubytków (dziur) w ślizgu, ostrzenie krawędzi, nacięcie struktury w ślizgu oraz smarowanie – po wykonaniu takiego serwisu czujemy się na stoku pewnie i możemy się cieszyć jazdą w każdych warunkach pogodowych i terenowych

Jeżeli z braku czasu lub umiejętności nie jesteście w stanie sami wykonać tych czynności, chętnie służę pomocą i zapraszam do serwisu SowaSport.

Serwis snowboardu w Rzeszowie

Od 2018r serwis SowaSport jest również w posiadaniu specjalistycznej maszyny serwisowej do snowboardów. Wykonuję dzięki temu w pełni profesjonalnie wszystkie czynności serwisowe na deskach każdego rodzaju.

Serwis nart i snowboardów – informacje

Serwisowaniem nart zajmuje się tylko w zimie, przeważnie maszyny serwisowe uruchamiam 15 listopada a unieruchamiam 15 marca.

Narty regeneruję na maszynach firm Reichmann i Wintersteiger, wyposażonych w ściernicę do nacinania struktury. Narty ostrzę maszynowo lub ręcznie. Smaruje smarami stałymi na gorąco, przy użyciu żelazka serwisowego. Wykonuję wklejki ślizgu o dowolnych kształtach.

Zapraszam,

Grzegorz Sowa

Privacy Preference Center