Lato

Serwis rowerowy - Rzeszów

Wiosenny przegląd roweru – budzimy naszego bike’a z zimowego snu

Aby w pełni cieszyć się z jazdy na naszym rowerku należy zadbać o jego kondycje techniczną i wykonać kilka niezbędnych czynności które fachowo można nazwać „duży serwis”

1. Dokładnie umyć i wyczyścić cały rower.

2. Sprawdzić ogumienie, czy opony nie są popękane, czy mają wystarczająco wysoki bieżnik (nie są łyse), sprawdzić ciśnienie.

3.Sprawdzić czy felgi kół kręcą sie prosto, jeżeli są pokrzywione należy je wycentrować.

4. Rozebrać, wyczyścić i nasmarować wszystkie łożyska – kół, osi suportu, kierownicy.

5. Sprawdzić zużycie napędu, czy łańcuch nie jest nadmiernie wyciągnięty, czy zębatki suportu i tylnego koła nie są zużyte.

6. Należy wyregulować hamulce i sprawdzić czy lekko działają, jeżeli nie to trzeba wymienić linki i pancerze.

7. Sprawdzić czy przerzutki prawidłowo działają, czy dźwignie lekko przełączają biegi, jeśli nie to należy zmienić linki i pancerze i wyregulować przerzutki.

8. Jeżeli rower wyposażony jest w amortyzator, należy sprawdzić jego działanie. Przegląd amortyzatora powinno przeprowadzać się raz w sezonie.

Po tych czynnościach będziemy pewni, że nasz rower nie zaskoczy nas awarią

Jeżeli z braku czasu lub umiejętności nie jesteście w stanie sami wykonać tych czynności, chętnie służę pomocą i zapraszam do serwisu SowaSport w Rzeszowie


Zapraszam do serwisu wszystkich którzy mają jakikolwiek problem ze swoim rowerkiem, a nie umieją lub nie chce się im dłubać i brudzić.

Ceny dostępne i umowne czyli podobnie jak w innych warsztatach – szczegółowy cennik znajdziesz TUTAJ

Jeżeli akurat wybraliście się na nocną traske i maszyna się spsuła to na wasze życzenie jestem w stanie obudzić się w środku nocy i pomóc, aczkolwiek radzę przemyśleć ten temat, ponieważ dzwoniąc do mnie w nocy automatycznie akceptujesz cenę razy5