Cyklokarpaty Pruchnik 2015

Maraton który odbył się już po raz dwudziesty w Pruchniku to święto kolarstwa górskiego w tym malowniczo położonym miasteczku. Wymagająca, bardzo dobrze oznaczona interwałowa trasa z kulminacyjnym podjazdem „Golgota” na końcowych kilometrach, oraz lejący się z nieba żar (w słońcu 45 st) spowodowały iż wyścig stał się bardzo dużym wyzwaniem dla kolarzy.

Na starcie prawie 600 osób w tym bardzo mocni zawodnicy z Ukrainy i Polski z Dominikiem Grządzielem, Arkiem Krzesińskim i Dariuszem Mirosławem na czele. Zawodnicy mieli do pokonania trzy dystanse : hobby (20 km, 500 mp), mega  (41 km, 1300 mp), giga (70 km 2200 mp).

Najszybszy na dystansie hobby był Paweł Dryniak (PSK Olimpionik Przemyśl), drugie miejsce Krystian Rynkar (Dębicki Klub Kolarski Spartakus), trzeci Artur Ulman (TKKF Ukleina Myślenice).

Na dystansie mega wygrał  Volodymyr Kozlovskyy (Bicycle Sport Touristic-Lviv), drugi Arkadiusz Krzesiński (Żbik Komańcza) a trzeci Dominik Grzadziel (Romet Racing Team).

Koronny dystans giga wygrał z bardzo dużą,  siedmio minutową przewagą Dariusz Mirosław (Team Vimar Specialized Martombike), zacięta walka o drugie miejsce odbyła się między Krzysztofem Gajdą (Jedlicze Team), a Mateuszem Bieleniem (Fil-Bike Rzeszów), zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Krzysztof Gajda wyprzedzając Mateusza o 20 s.

Cyklokarpaty – Maratony rowerowe, które dadzą Ci satysfakcję – to hasło to nie ściema – przyjedzcie i przekonajcie się sami.

Klub Rzeszowska Akcja Sportowa (R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl) był widoczny także i w Pruchniku.  W swojej kategorii HK3 wygrała Alicja Muszyńska Sowa, w kategorii HK0 druga była Kamila Sowa, a w kategorii MM4 także drugie miejsce zająl Grzegorz Sowa.

Dziękujemy za wsparcie:

Wyniki Teamu;

Zbigniew Gorczyca – 7m, 418p

Grzegorz Sowa – 2m, 356p

Krzysztof Dopart – 14m, 302p

Michał Piórkowski – 15m, 298p

Bartek Tyrakowski – 50m, 281p

Piotr Krawczyk – 57m, 199p

Kamila Sowa – 2m, 141p

Alicja Muszyńska Sowa – 1m, 132p