Cyklokarpaty Samborzec 2017

W sobotę 10 czerwca w Samborcu koło Sandomierza rywalizowalismy w Maratonie MTB serii Cyklokarpaty.

Pogoda dopisała i było bardzo ciepło, co spowodowało, że trasa była sucha jak pieprz a ścieżki pośród sadów owocowych pokryte gruba warstwą pyłu. Koła jadących za sobą kolarzy wzbijały go na tyle wysoko, że na niektórych odcinkach widoczność była ograniczona do 5 metrów. Jazda pomiędzy niekończącymi się rzedami drzew które tworzyły piękny krajobraz na wzgórzach wokół Sandomierza miała swój urok. Dystans hobby – 33km i 343mp 250 startujacych, mega – 48 km i 405mp 250 startujacych, giga- 66km i 520mp – ten najtrudniejszy wyścig ukończyło 50 zawodników. Trasa bardzo szybka z niewielka ilością przewyższeń formowała zawodników w grupy gdzie mądra jazda po zmianach mogła przynieść zwycięstwo.
Zawodnicy klubu Rzeszowska Akcja Sportowa wzieli udział we wszystkich dystansach. Na dystansie mega świetnie poradziła sobie Kamila Sowa, która przyjechała 2 wśród wszyskich kobiet i wygrała swoją kategorię MK1. Asia i Karolina Majewskie zajęły  3 miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Bardzo dobrą 9 pozycję open na dystansie mega zajał Adrian Kwiecień co pozwoliło mu wskoczyć na 5 pozycję w kategori MM3. Najwiekszą niewiadomą był start naszego najmocniejszego zawodnika Bartosza Drozda. Pasja Bartka jest kolarstwo szosowe, ale jako urozmaicenie swoich treningów lubi także wystartować na mtb, nadmienić trzeba że oprócz sporej mocy, dysponuje bardzo dobrą techniką w terenie. Od początku dystansu giga jechał w czołówce i uważnie sledził poczynania rywali. Na ostatnich kilometrach uformowala sie czołowa grupa, w której znalazł sie równiez Bartosz. Kreskę mety miał przyjemność pokonać w doborowym towarzystwie Mateuszów, Bielenia (Bikershop RT) i Rejcha (SST Lubcza) oraz Tomasz Leśniaka (JSC), po pokonaniu 66 km Bartek walcząc do ostanich metrów jako pierwszy finiszował na mecie w Samborcu – BRAWOOO.