10 WYŚCIG O PIETRUSZKĘ Mielec 2020

Poprzedni wpis zaczynający się od słów piosenki Mieczysława Fogga miał być ostatnim wpisem w tym sezonie rowerowym, ale okazało się że Organizatorzy “10 Wyścig o Pietruszkę” w Mielcu, na czele z Damianem Gąsiewskim stanęli na wysokości zadania i 25.10.2020 impreza doszła do skutku.
Po przyjeździe na miejsce zawodów, zrobiliśmy z Danielem dobrą czterdziestominutową rozgrzewkę przy okazji poznając trasę. Bardzo szybka interwałowa z krótkimi stromymi podjazdami i kręconymi singlami pomiędzy drzewami, wymagająca zachowania stu procentowej koncentracji.

Od startu mocne tempo narzucił Kamil Maj z Lublina z którym odjechaliśmy na kilka sekund od reszty. Na tym wyścigu postanowiłem od początku być aktywny z przodu i próbować wygrać open. Na czwartym kilometrze zatatkowałem na podjeździe i próbowałem kontrolować to co dzieje się za mną. Na siedemnastym kilometrze dojeżdza do mnie Adrian Torba z Janowa Lubelskiego, ale ku mojemu zaskoczeniu nie atakuje mnie na podjazdach i na ostatni zjazd i na metę wjeżdzam pierwszy wygrywając z przewagą tylko dwóch sekund. Dzięki Adrian za rywalizację, zmobilizowałeś dziadka do sięgnięcia po beztlenowe rezerwy o których nie wiedziałem, że istnieją. 20 km przejeżdzam w czasie 57:14.

wyniki tutaj

Wielkie słowa uznania dla organizatorów za świetną imprezę, i podziękowania dla sponsorów za super nagrody i statuetki.

STUDIO WIZUALNE Damian Gąsiewski

ELEKTRO-REM s.c. – sklep z elektronarzędziami w Mielcu

Więcej fotek od Przemka Cynkiera na HEJ Mielec