DAKAR TOYOTA MTB Lubenia 2020

6.09.2020 w niedzielę mieliśmy przyjemność zasmakować prawdziwego terenowego ścigania na Dakar Toyota MTB LUBENIA 2020.

Jednak opis zacznę od przygody jaka przytrafiła mi się 10 dni wcześniej na objeździe właśnie tej trasy. Jadąc około 40km/h po bardzo łatwej szerokiej leśnej drodze nagle na łuku tej drogi gruby patyk podbija mi tylne koło na tyle mocno, że wylatuje bez kontroli na zewnątrz tego łuku wprost na drzewo i upadając rozwalam lewy nadgarstek. Po południu nadgarstek i palce bardzo spuchły, więc nie łatwa decyzja – jadę o 18stej na pogotowie. Tam armagedon… ludzie czekają jak bezdomni przed wejściem do noclegowni. O 23:30 pani doktor niby nic nie widzi na rentgenie, ale stwierdza że na pewno nadgarstek jest mocno skręcony a może i pęknięty i na wszelki wypadek ładuje moje przedramię w gips. W domu moje myśli kłócą się, przecież tak nie może być …za 10 dni MTB Lubenia a ja mam łapę w gipsie i tu z pomocą przychodzi Bartosz Weron i www.strefaregeneracji.pl z magiczną opaską INCREDIWEAR. Wyrzucam gips i chodzę z opaską na nadgarstku. Nie będę się rozpisywał jak działa, ale działa na tyle, że byłem w stanie wystartować w Lubeni.

Trasa jaka przygotował Wojciech Kwiatek była dla mnie wielkim zaskoczeniem na PLUS. Myślałem że znam okolice Przylaska i Straszydla, ale myliłem się i to bardzo. Wojti wyciągnął z tych terenów maksymalne MTB – coś pięknego! Technicznie oceniam ją na 4/5. Uważając na rękę i jadąc zachowawczo dojechałem do mety z mega bananem na twarzy jednocześnie doceniając organizację i trud jakiego podejmują się ludzie bez których takie imprezy nie miały by miejsca… Wielkie dzięki i szacunek dla Was.

Na dystansie LAND CRUISER Race (25km – 650mp) wśród pań wygrywa Sara Bodkowska (Jedlicze Team), druga jest Julia Jeż (Jedlicze Team), a trzecia Joanna Miklaś – Gładyś ( SUPERIOR sowasport.pl ). Wsród mężczyzn pierwszy Łukasz Turek (Nowy Styl Cycling Team), drugi Kamil Kozicki ( Bike Shop ), a trzeci znany i lubiany Jakub Gryzło (Team użaby.pl)

Na dystansie HILUX race ( 41km i 1300mp) wśród kobiet wygrywa Agata Wawrzaszek (Dębica), druga przyjeżdza Dominika Żurek (Klub Kolarski Jeżowe MTB), a trzecia Dominika Szal (?). Wśród Panów wygrywa niespodziewanie dla wszystkich czarny koń rzeszowskiego MTB Krzysztof Szalacha (www.laryzebatka.com) znany Łopatowy , drugi kończy Paweł Galik (Łopuszna), trzeci Piotr Sajdak (Cyclo Trener Team)

Z Naszej drużyny startowali:

HILUX:

Grzegorz Sowa – 6(M4), 21(M) 3:16:58

LAND CRUISER:

Bartek Tyrakowski – 5(M3), 13(M) 1:24:25

Andrzej Kotowicz – 6(M2), 77(M) 1:53:19

Joanna Mikas-Gładyś – 1 (K3), 3(K), 2:02:24

Damian Fudali – 35 (M3), 115(M), 2:22:59

więcej fotek tutaj http://www.mtblubenia.pl/galeria-2020/