MTB Boguchwała 2020

Wrzesień to miesiąc w którym corocznie odbywają się tzw „mistrzostwa wszechświata” a przynajmniej dla mnie MTB Boguchwała zawsze były takimi mistrzostwami. To właśnie na wrzesień i październik moja forma jest odrobinę lepsza, a rywalizacja z innymi zawodnikami przynosi dużo satysfakcji. W tym roku wyścig jest wyjątkowy, ponieważ to dziesiąta edycja, a my po raz 10 w nim uczestniczymy. Pamiętam początki i wielkie zaangażowanie m.in. Janka Fularza, dzięki któremu powstała ta wspaniała impreza i trwa do dzisiaj.

Zameldowaliśmy się na stadionie w Mogielnicy na dwie godzinki przed startem. Jubileuszowa impreza i piękna pogoda przyciągnęła bardzo dużo chętnych, dlatego też rejestracja zawodników przedłużyła się o pól godziny.

Trasa technicznie 2/5, świetnie oznaczona i przygotowana dawała frajdę z jazdy.

Na dystansie HOBBY (18km – 520mp) wśród pań wygrywa Sara Bodkowska (Jedlicze Team), druga jest Julia Jeż (Jedlicze Team), a trzecia Weronika Fałat (Jedlicze Team). Wsród mężczyzn pierwszy Przemysław Ciak (Klub Kolarski Jeżowe MTB) Drugi Michał Rozmubd (Harda Horda) a trzeci Łukasz Turek ( Nowy Styl Cycling Team),

Na dystansie SENIOR ( 44km i 1230mp) wśród kobiet wygrywa Joanna Głowacka (Resovia Rzeszów), druga przyjeżdza Dominika Szal (?), Trzecia Karolina Majewska ( team użaby.pl). Wśród panów wygrywa Mateusz Rejch (Serwis BAJKA), drugi kończy Mateusz Hałajko (SST Lubcza), trzeci Sanocki Łukasz (Harda Horda)

Z naszego teamu na wyróżnienie zasłużyli: Bartek Tyrakowski, który zbudował bardzo dobra formę i ukończył wyścig na drugim miejscu, oraz niezawodna Asia Gładysz, której wyniki mnie zadziwiają, na wszystkich zawodach w których bierze udział staje na podium najczęściej na pierwszym miejscu– Gratulacje!

Z Naszej drużyny startowali:

SENIOR:

Grzegorz Sowa – 4(M4), 21(M) 2:10:51

HOBBY:

Bartek Tyrakowski – 2(M3), 5(M) 48:47

Joanna Mikas-Gładyś – 1(K1), 4(K), 1:08:29

Damian Fudali – 23(M3), 111(M), 1:09:51

Andrzej Kotowicz – 13(M2), 112(M) 1:09:53