Cyklokarpaty Kamionka 2017

Kamionka – miejscowość koło Dębicy. Krajobraz to piaszczyste lasy położone na płaskim terenie Trasa o najmniejszej ilości przewyższeń w całorocznym cyklu Cyklokarpaty.pl.
Z Rzeszowa rzut beretem, więc wyspani na miejscu pojawiamy się na godzinkę przed startem. świeci słoneczko i jest około 25 st. w prognozie pogody www.yr.no która praktycznie sprawdza sie co do godziny zapowiadane sa opady deszczu od 13-ej.
Pierwszych zawodników z dystansu hobby powinna ominąc ulewa, więc z tą nadzieją ruszylismy ze startu o 11:30. Trasa Szybka, płaska, na samym poczatku chcąc być z przodu wyprzedzam po zewnętrznej po łuku i przestrzeliwuje rozwidlenie dróg prawie lądując na drzewie. tempo duże całe czoło wyścigu uciekło, na mega spinie po około dwóch kilometrach udaje mi się wrócić do powadzacych wyścig, odrobinę zajechany jade spokojnie żeby wyrównać oddech. Jest dobrze ponieważ w połowie maratonu pewnie utrzymuję się z czołówką. Wszechobecny piach pokonuje się ciężko i chwilami jest niebezpieczne kiedy to jedzie sie koło w koło rywalizując o każdy cal toru jazdy W pewnym momencie nasz dystans pokrywa sie z dystansem mega giga i dojeżdzajac doskrzyżowania leśnych dróg widzimy m.in Mateusza Rejcha SST LUBCZA, który jedzie w czołowej grupce 4 zawodników, po kilku minutach jedziemy razem i tak przez około 10 km 3, po rozjezdzie mocne tempo narzucił młody zawodnik z MOSiR Dukla i zostaje nas trzech, Jakub Cierniak JC-TB Wiedeń, Michał Niezgoda MTB MOSIR Dukla i Ja. W głowie miałem plan aby sprinterskorozegrać końcówke wyscigu, niestety usytuowanie mety uniemozliwiło taki finisz. Jako dziadek z M4 chciałem wygrać open ale niestety brakło mi ułańskiej fantazji aby zaatakować o wiele wcześniej. Przegrałem pierwsze miejsce o pół długosci roweru, więc wygrać się nie udało ale przynajmniej na metę wjechałem w promieniach słonca, niestety ci którzy finiszowli później nie mieli tyle szczęscia.
Bardzo dobre zawody w wykonaniu naszych Pań; Kamilka Sowa i Joanna Majewska Zajęły kolejno  3 i 4 miejsce open na dystansie Mega, wygrywając swoje kategorie wiekowe, natomiast swój najlepszy wyścig sezonu pojechała Karolina Majewska wygrywając swoją kategorię na Hobby. Gratki!

Wyniki zawodników R.A.S. SUPERIOR sowasport.pl

  • Marcin Kowalik – 23m, 53 0pen, 351p
  • Kamila Sowa – 1m, 74 open, 335p
  • Joanna Majewska – 2m, 110 open, 315p
  • Piotr Krawczyk – 42m, 158 open, 289p
  • Grzegorz Sowa – 1m, 3 open, 199p
  • Tomasz Kloc – 4m, 12 open, 192p
  • Jakub Karcz – 7m, 32open, 180p
  • Tomasz Sobczyk – 20m, 99 open, 163p
  • Karolina Majewska – 1m, 130 open, 157p
  • R.A.S SUPERIOR sowasport.pl – 16m, 1291p

Dziękujemy firmom i instytucjom dzieki którym możemy wiecej…