Jasło – Finał Cyklokarpaty 2013

Maraton w Jaśle zawsze kojarzył mi się z dobrze przygotowaną imprezą świetnie oznaczoną trasą która niestety zawsze była nudna, zero technicznych odcinków – które powinny być nieodłączną częścią kolarstwa górskiego. Bardzo ucieszyła mnie wiadomość od Gryszu, który oznajmił mi, że trasa w tym roku będzie zmieniona i zawiera dużo fajnych odcinków. Pełen nadziei na fajne ściganie ruszyliśmy na Jasło.

Na miejscu byliśmy o 9, piękna pogoda nastrajała pozytywnie. 11:00 start, najpierw runda po mieście, fajna rozgrzewka i zaczyna się ściganie, początek świetny, jadąc torem frirajdowym jarałem się każdą hopką i bandą. Jechałem szybko i walczyłem z podjazdami, na jednym ze zjazdów wpadłem w koleine po czym podbiło mi tylne koło, na tyle wysoko ze na przednim przejechałem z 5 metrów, ale na szczeście na tyle nisko, że nie poleciałem przez kiere. Noga podawała aż do 45 km. Na płaskim odcinku doszedł mnie Wojti Kwiatek, wiozłem się za nim ile tylko mogłem, na jednym z podjazdów tak mocno depnął, że ja tylko krzyknąłem z bólu i odpadłem, od tego momentu czułem, że słabne i zaczyna brakować energii i musze włączyć tryb awaryjny, na tym trybie dotoczyłem się do lini mety z czasem 2:54:39 zajmując 11 miejsce open i 3 w kategorii M3.

W Jasielskim Finale wystartowało 7 osób z naszego teamu. Alicja zajęła 2 miejsce w kategorii HK3 z czasem 1:25:34, w generalce niestety nie została sklasyfikowana ponieważ z wymaganych 6 startów miała zaliczone 5. Krysia Miłek coraz bardziej się rozkręca i zajęła 4 miejsce w kat. HK3 z czasem 1:28:49, niestety także nie została sklasyfikowana w generalce, ponieważ jeździ w maratonach dopiero od 2 miesięcy. Grzegorz Siteń zajął 7 miejsce z czasem 3:31:22 – w generalce nie został sklasyfikowany.

Pozostałe miejsca team’u;        Jasło – czas,       generalka – pkt

• – Michał Piórkowski;                 8m – 3:06:03,     8m – 2072
  • – Filip Chmielarz;                      10m –3:09:12,     11m – 1947
  • – Rafał Szyszko;                          18m –4:00:08,     15m – 1838
  • – Grzegorz Sowa;                          3m – 2:54:49,       4 m – 2146

W Jaśle nie startowali; Bartek Tyrakowski w klasyfikacji generalnej 27m – 1847 pkt, Paweł Kosiorowski zrobił największy skok kondycyjny z sezonu 2012 i w tym roku zajął 7m – 2127 pkt. I nasz najlepszy zawodnik w kategorii wiekowej 40 – 50 lat na dystansie Mega – Andrzej Miłek wygrał tą kategorię zdobywając 2356 pkt – gratulacje