MTB Ropczyce 10.08.2014

W niedzielę 10 Sierpnia odbył się pierwszy maraton rowerowy w Ropczycach. Zaproszenie na tą impreze otrzymaliśmy od Grzegorza Rymuta z RRS Składak. Mimo niezbyt dobrze przespanej nocy zdecydowałem, że jednak pojade do Ropczyc i wspólnie z Benkiem i Piotrkiem o godzinie 9 45 byliśmy na miejscu. O 11 wystartowalismy z pod stadionu miejskiego na 37 kilometrową trasę. Asfaltowy podjazd na początku dał mi się we znaki do tego stopnia że odpuściłem czołową grupę w której byli Artur Gągała (Smart Club Katiusha Impact Norge), Tomek Biesiadecki, Szymon Brzoza (Essentia Vitae RKK MTB) Jakub Gryzło (JSC) i Rafał Glinka. Czekając na rozkręcenie się organizmu jechałem swoje nie przekraczając 160 HR. Na pierwszym szybkim szutrowym zjeździe przegapiłem skręt do lasu i zjechałem jakieś 500 m w dół, zawróciłem, po odnalezieniu trasy wciąż jechałem ciężko i wolno. Dopiero po godzinie jazdy i zjedzeniu żelu, poczułem że moc wraca i noga zaczyna krecić z obrotu, zabrałem się za odrabianie dystansu, na podjazdach bardzo mocno jechał Rafał i dzieki niemu zbliżyliśmy się do Artura, potem na zjeździe doszedłem Tomka i Szymka, na podbiegu przed asfaltowym podjazdem zaatakowałem, Szymon bardzo długo nie odpuszczał aż do ostatniego szutrowego podjazdu, gdzie w pewnym momencie straciłem go z pola widzenia. po pokonaniu 38 km i 1050m w pionie na mete przyjechałem pierwszy open z czasem 2:00.

Trasa wyścigu wymagająca technicznie, typowo interwałowa, w lasach super zjazdy, przypominała mi tę z Wojnicza, dobrze oznaczona, jedyne zastrzeżenie to brak motocykla prowadzącego. Sama impreza zorganizowana bardzo dobrze: po wyścigu napoje regeneracyjne, pyszny bigosik, sprawny sprzet do wymycia rowerów, bardzo ładne puchary plus gotówka za pierwsze 3 miejsca we wszystkich kategoriach wiekowych – cieszą i widać było że ekipa z RRS Składak wykazała się stu procentowym zaangażowaniem – brawo.

Zbyszek Gorczyca i Piotrek Krawczyk dzięki bardzo dobrej jeździe właśnie w Ropczycach mieli okazje pierwszy raz stanąć na pudle zajmując odpowiednio 1 i 3 miejsce w swojej kategorii – gratulacje.

W tym samym dniu żeńska część drużyny w składzie Kamila Sowa i Alicja Muszyńska Sowa, reprezentowały team SOWASPORT.PL w Przemyślu na Eliminacjach Family Cup MTB, gdzie wygrały swoje kategorie wiekowe zajmując również pierwsze miejsce jako rodzina.

fot. Grzegorz Dąbrowski (Essentia Vitae RKK MTB)